Bazénové filtre

Slúži na odstraňovanie hrubých nečistôt z bazénovej vody.

Pre odstraňovanie nečistôt sa používajú dve možnosti filtrovania a to pomocou kartušových, alebo pieskových filtrácií.

Kartušové filtrácie

Voda prechádza cez kartušovú filtračnú vložku (vrstvený filtračný papier), v ktorej sa zachytávajú nečistoty a čistá voda ide späť do bazéna. Filtrácia sa skladajú z vymeniteľných kartušových vložiek a čerpadlá.

Odporúča sa minimálne raz týždenne vyňať filtračnú vložku a opláchnuť ju prúdom vody od zachytených nečistôt - podľa prevádzky bazéna opakovať niekoľkokrát týždenne podľa potřeb. Kartušové filtrácie sú vhodné pre malé bazény.

Kartušová filtrácia INTEX - 1,25m3 / hod

Kartušová filtrácia pre nadzemné bazény s výkonom 1250l / hod.

31,96 EUR s DPH

Kartušová filtrácia INTEX - 2m3 / hod

Kartušová filtrácia pre nadzemné bazény s výkonom 2006l / hod.

35,60 EUR s DPH

Pieskové filtrácie

Na čistenie bazéna využívajú prírodných principov. Voda prechádza cez filtračné médium (piesok, filtračné sklo, ...) do ktorého sa zachytávajú mechanické nečistoty.

Filtračnou jednotkou by mal prejsť celý objem vody bazéna za 6-8 hod. U viac využívaných bazénov a pri vysokých teplotách sa odporúča zvýšiť výkon filtračnej jednotky, tak aby objem vody v bazéne prešiel filtráciou za 3-4 hod.

Filtračná jednotka sa skladá z pieskového filtra s manometrom, čerpadla s filtrom hrubých nečistôt a ovládacieho ventilu. Piesková filtrácia je najčastejšie osadená ovládacím ventilom (bežne 4 až 6-tich cestný), ktorý sa pri vypnutom čerpadle prepína podľa potreby na filtráciu, spätné pranie, vypláchnutie filtra, vypustenie do kanalizácie, uzatvorenie alebo cirkuláciu.

Údržba: raz týždenne preprať filtračné médium (podľa zaťaženia bazéna), výmena filtračného média stačí raz za 2 až 3 roky (podľa použitého média).

Pieskové filtrácie majú veľkú účinnosť a umožňujú napojenie ďalšieho príslušenstva ako sú napr. Solárne ohrevy alebo bazénové vysávače.

Piesková filtrácia Bestway 58515 STANDARD

Piesková filtrácia Bestway - komplet s 6 - cestným ventilom o výkone 2 m3 / h. Táto filtrácia je…

95,96 EUR s DPH

Piesková filtrácia Bestway 58495 RAPID

Piesková filtrácia Bestway - komplet s 6 - cestným ventilom a predfiltrom. Piesková filtrácia s…

135,96 EUR s DPH

Filtračné médiá

Jedná sa o náplne dávajúci sa do filtračných jednotiek (piesok, kartuš. Vložka, ...). Všetky filtračné média je potrebné minimálne 1x týždenne preprať podľa zaťaženia bazéna (vysoké teploty, viac osôb v bazéne, ...) viackrát.

Kartušová vložka - jedná sa o zložený filtračný papier do tvaru valca. Kartušové vložky sa vkladajú do kartušových filtráciou. Keďže je veľa výkonových radov kartušových filtrácií tak sa pre rôzne výkony filtráciou využívajú iné typy kartušových vložiek.

Filtračný piesok - najpoužívanejší filtračné médium vďaka svojej univerzálnosti a tiež obstarávacej cene. Najpoužívanejšie hrubosť piesku 0,6 - 1,2mm. Do výstupkov na zrncích piesku sa zachytávajú nečistoty z bazénovej vody. Nutná výmena po 1-2 rokoch.

Filtračné sklo - alternatívne filtračné médium s vyššou obstarávaciou cenou voči piesku. Sklo má lepší filtračný účinok voči piesku, pretože sa sklu neomýlají hrany vodou tak ako piesku z toho teda vyplíva aj dlhšia životnosť a výmena filtračného skla až po 5 rokoch. Hrubosť skla od 0,5 do 3mm

Zeolit - Zeolity sú kryštalické hydratované alumosilikáty alkalických kovov a kovov alkalických zemín. Ich jedinečnosť spočíva v tom, že priestorové usporiadanie atómov vytvára kanáliky a dutiny konštantných rozmerov. V týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky tuhého, kvapalného a plynného skupenstva. Vďaka tomu poskytujú lepší filtračné vlastnosti ako klasický kremenný filtračný piesok. Hrubosť zeolitu sa pohybuje okolo 1,0-2,5mm.

Zelbrite - Aktívnou zložkou filtračného média Zelbrite je Clinoptilolite ktorého vlastnosťou je, že má štruktúru s mnohými pórmi. Povrchová area Clinoptilolitu je veľmi rozsiahla a to 20 až 30 m2 / 1 gram. Ďalšie úžasnú vlastnosťou Clinoptilolitu je to, že je chemicky aktívna. Vo vnútri svojej štruktúry obsahuje ióny vápnika, magnézia a sodíka ktoré je schopný vymeniť za polutanty ako je amoniak, ktorý je veľmi často prítomný vo vode. Tento proces sa nazýva iónová výmena a je dôležitou vlastnosťou Zelbritu, okrem jeho schopnosti veľmi účinne zachytávať mechanické nečistoty.

Filtračný piesok 25kg

Piesok do bazénovej filtrácie o hrubosti 0,6 - 1,2 mm.

13,95 EUR s DPH

FIBALON Pool 350g

FIBALON je vysoko účinné filtračné médium, ktoré sa skladá z polymérových vlákien (najmä polyesteru…

39,- EUR s DPH